Göz Hastalıkları

Göz Hastalıkları2018-06-22T11:23:31+00:00

Bölüm Hakkında

Avrupa Sağlık Grubu Göz Merkezi’nde muayene ve ameliyatlar; refraktif cerrahi, katarakt cerrahisi, glokom, kornea, üvea-retina, vitreoretinal cerrahi, şaşılık, nörooftalmoloji, oküloplastik, kornea nakli konularında deneyimli doktorlar tarafından en ileri muayene ve tetkik cihazları kullanılarak yapılmaktadır.

KATARAKT

Katarakt, göz bebeğinin arkasındaki, şeffaf olan göz merceğinin görmeyi azaltacak derecede saydamlığını kaybederek bulanıklaşması ve net görmeyi engellemesidir. Hastanın görmesini, günlük yaşam kalitesini olumsuz etkiler.

MULTİFOKAL (ÇOK ODAKLI) GÖZ İÇİ MERCEĞİ (GİM)

Hem yakını hem uzağı görmeyi sağlayan çok odaklı göz içi mercekleridir. Bu merceğin kullanılması vasıtasıyla hastalara hem uzak görmede hem yakın görmede yüksek kaliteye ulaşma imkanı sağlanmıştır.

OKÜLOPLASTİK CERRAHİ

Göz biliminin; göz kapakları, gözyaşı yolları ve göz çukuru hastalıklarıyla ilgilenen branşı olan oküloplasti (Göz estetiği), göz torbalarının alınmasından protez göze, göz içi tümör ameliyatlarından botoksa kadar her türlü tedavi ve estetik cerrahi uygulamalarını içerir.

GLOKOM (GÖZ TANSİYONU)

Halk arasında “göz tansiyonu” ve “karasu” adlarıyla bilinen glokom, milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir göz hastalığıdır. Göz içi sıvısının görme hücreleri ve görme siniri üzerinde oluşturduğu normalden yüksek basınca “glokom” ya da “göz tansiyonu” denir. Tedavi edilmezse görme kaybına neden olabilir. Glokom tüm dünyada en sık kalıcı görme kaybı (Körlük) nedenidir.

RETİNA (AĞ TABAKA)

Retina, gözün arkasında ışığı algılayarak görüntüyü beyine ileten sinir tabakasıdır. Göz bir kamera gibidir. Gözün ön bölümünde bulunan mercek (Lens) ışığı retina üzerine odaklar. Retinada oluşan hastalıklar doğrudan görme duyumuzu tehdit ettiğinden erken teşhis, koruyucu tedavi ve geç kalınmadan yapılacak doğru cerrahi girişim hayati önem taşımaktadır.

ÜVEİT

Gözün en dış kısmında sklera adı verilen beyaz kısım, en iç kısmında ise retina adı verilen ve görmemizi sağlayan kısım ortada ise uvea bulunur. Uveanın iltihabına “üveit” denir. Tekrarlayıcıdır.

EXCIMER LAZER

Excimer lazer dünyada en fazla uygulanan miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurlarının düzeltilmesini sağlayan lazer cerrahisidir. Temel prensibi, korneaya lazer ile yeni bir şekil vererek bu sayede kırma kusurlarının düzeltilmesidir. Gözlük ve lens kullanımı ortadan kaldırarak günlük yaşantınızda kolaylık sağlar.

ŞAŞILIK

Şaşılık, her iki gözün birbiriyle olan paralelliğini yitirmesidir. Görme kalitesi ve estetik açıdan olumsuz bir görüntüye sebebiyet verir. Bunların birinde veya bir kaçında kuvvet azlığı ya da fazlalığı olması gözlerde kayma sebebidir. Bir göz düz bakarken diğeri içe, dışa aşağı ya da yukarı bakabilir. Bazı durumlarda kayma her iki gözde de meydana gelebilir. Şaşılık oluşumunda herhangi bir neden yoktur. Tedavide erken teşhis çok önemlidir.

ÇOCUK GÖZ HASTALIKLARI ve MUAYENESİ

Göz ile ilgili şikâyeti olan çocuk, yaşı ne olursa olsun pediatrik oftalmoloji alanında yetkin doktorların gözetiminde muayene edilmelidir.  Avrupa Sağlık Grup deneyimli uzman kadrosu ve donanımlı teknolojik alt yapısı ile küçük hastalar için güvenli ve konforlu bir tedavi imkânı sunmaktadır.

ONLiNE RANDEVU

BİZİ ARAYIN

Randevu Oluştur

Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz ve çalışan tüm doktorlarla belirli çalışma saatlerimiz var. Normal çalışma saatlerinin dışında, gerekirse diğer hastane ve merkezlerimizde ki doktorlardan randevu alabilirsiniz

[contact-form-7 404 "Not Found"]